Top
lista rzeczy do zrobienia na wakacjach

Lista rzeczy do zrobienia na wakacjach

Przed wieloma z Was, właśnie zaczynają się pełne dwa, a dla niektórych nawet i trzy miesiące wakacji! Swoje zaczęłam już jakiś czas temu, ale dopiero teraz nabrałam więcej energii i motywacji do działania. Być może spowodowały to moje wczasy w Maroku, a być może piękna pogoda i dużo słońca, która teraz świeci nad mieszkańcami Londynu.

Tak czy siak, przedstawiam Wam moją listę rzeczy do zrobienia na wakacjach 2017! Mam nadzieję, że się nią zainspirujecie, a może nawet podeślecie mi parę swoich planów wakacyjnych?

 

Do obejrzenia

Seriale

Myślę, że z moimi zdolnościami do oglądania seriali to obejrzę je wszystkie w czasie wakacji. A może i nawet coś ekstra. :D Podrzućcie w komentarzu jakieś ciekawe propozycje. Będę bardzo wdzięczna!

 1. Humans
 2. Na granicy prawa
 3. Bates Motel
 4. the OA
 5. Narcos

Filmy

Do Bonda i Gwiezdnych Wojen aż wstyd się przyznać. Naprawdę, nie mam pojęcia jak to się stało, że nie oglądałam tych filmów. Ale wszystko nadrobię, obiecuję! Jeśli chodzi o resztę, to są to filmy, które koniecznie chcę obejrzeć. Nie ma innej opcji. Dopiero potem mogę zabrać się za inne.

 1. Szeregowiec Ryan
 2. Bonnie i Clyde
 3. Sid and Nancy
 4. Koszmar z ulicy wiązów
 5. Burleska
 6. Las Vegas Parano
 7. Atlas Chmur
 8. Taksówkarz
 9. Gwiezdne wojny – wszystkie części
 10. James Bond – wszystkie części

 

Do przeczytania

Rozrywka

Początkowo miała być to lista aż 10 książek, ale to, że przeczytam 6 wydaje się bardziej prawdopodobne. Zawsze lepiej zrobić więcej niż mniej z tego co się ma na liście, no nie? I z takim właśnie założeniem tworzyłam ten spis.

 1. Najlepiej w życiu ma Twój kot – Wisława Szymborska, Kornel Filipowicz
 2. Harry Potter i przeklęte dziecko – J. K. Rowling
 3. Sekretne życie Chanel no. 5 – Tilar J. Mazzeo
 4. Kompleks Boga – Piotr Rozmus
 5. Niewinny człowiek – John Grisham
 6. Paragraf 22 – Joseph Heller

Poradniki

Komentarz do tego punktu jest zbędny. To, że mam wakacje nie oznacza, że nie muszę się uczyć. Czyż nie? ;)

 1. Narratologia – Paweł Tkaczyk
 2. Bloger i Social Media 2017 – Tomek Tomczyk
 3. Zapytaj Gary’ego – Gary Vaynerchuk
 4. Content marketing po polsku – Barbara Stawarz
 5. Podręcznik freelancera. Tajniki sukcesu niezależnego projektanta stron WWW. SMashing magazine

 

Do zrobienia

Miejsca, do zwiedzenia

1. Studio Harry’ego Pottera – wybieramy się tam, razem z Łukaszem od dawna, ale albo nie mieliśmy czasu, albo szkoda było nam na to pieniędzy. Dlatego myślę, że teraz to już najwyższy czas tam pojechać!

2. Zoo w Londynie – nie wiem czy różni się czymś od innych zoo, w których byłam (no, może poza wielkością), ale i tak chętnie się tam wybiorę. Może w którąś słoneczną niedzielę?

3. London Eye – taki urok mieszkania w tym mieście, że nigdy nie ma się czasu na zwiedzenie tego, co każdy powinien będąc w Londynie.

4. Sky Garden – jeszcze raz. Tym razem z narzeczonym. :)

5. Park w Londynie – celowo nie napisałam jaki, bo przeglądając google, nie mogłam się zdecydować na to, który jest najlepszy! Na pewno nie Hyde Park, bo w tym już byłam milion razy. Wolałabym jakiś mniej zatłoczony przez turystów. Może coś doradzicie?

Blog i praca

1. Założyć grupę na Facebooku – niedawno na moim fanpage’u zapytałam się Was czy chcielibyście, abym założyła grupę na facebook’u, dla osób, które studiują w Wielkiej Brytanii albo zamierzają tu studiować. To była moja pierwsza ankieta, więc bałam się, że nie będzie żadnego odzewu z Waszej strony. Ale był i to całkiem spory!!! Dlatego już niedługo ruszamy z NASZĄ nową grupą!

2. Napisać e-booka – to jest kolejny pomysł, do którego przymierzam się już od dłuższego czasu. Darmowy e-book dla wszystkich w ramach zapisania się na mój newsletter. Myślałam, żeby napisać o prawach pracowniczych w Wielkiej Brytanii, co sądzicie? A może macie jakieś swoje propozycje?

3. Otworzyć sklep na cupsell – który w sumie już istnieje, ale nadal czeka na oficjalne otwarcie. Wakacje to dobry czas na to, żeby zaprojektować więcej wzorów i stworzyć zabawne prawnicze koszulki.

4. Nauka języka francuskiego – ten cel mam zapisany również w moich postanowieniach noworocznych, niestety realizacja go nie idzie mi za dobrze. Tak jak na początku roku, uczyłam się z duolingo codziennie, tak od jakiegoś czasu w ogóle przestałam to robić. Teraz mam w planach codziennie uczyć się co najmniej paru nowych słówek.

5. Kursy na coursera – jedna z moich ulubionych stron internetowych, na których można się uczyć wielu rzeczy. Jednak zawsze znajdzie się coś innego, ważniejszego albo bardziej ciekawego do zrobienia. W czasie wakacji chcę zrobić co najmniej dwa różne kursy na tej platformie.

 

Ciekawe czy uda mi się zrealizować wszystko z tej listy. :) Rozliczę się z tego, na koniec wakacji!

Jakie są Wasze plany na te wakacje? Dajcie znać w komentarzu!

***

„Biorę udział w wakacyjnym konkursie DDOB”

lista rzeczy do zrobienia na wakacjach