Top
nie bądź jak Bonnie i Clyde

Nie bądź jak Bonnie i Clyde

On. Przystojny i pociągający brunet. Ona. Piękna i urocza blondynka. Traci dla niego głowę tuż po tym jak go poznała, tylko, dlatego że był inny niż reszta. Nie zachował się tak jak każdy typowy mężczyzna zachowałby się na jego miejscu. Nie zaprosił jej na romantyczną kolację. Nie kupował jej kwiatów, bo nawet nie miał za co. Nie zaciągnął jej też do łóżka na pierwszej randce.

Nie miał pieniędzy, dużego domu, ani luksusowego samochodu. Ale miał za to coś innego. Coś co przyciąga wszystkie kobiety. Miał pewność siebie.

To właśnie, dlatego kobiety dokonują złych wyborów i wolą niegrzecznych chłopców, zamiast mężczyzn, którzy zapewnią im spokojne i dostatnie życie. Pewni siebie mężczyźni dostarczają im więcej emocji. A to nimi, zamiast zdrowym rozsądkiem, w dużej mierze kobiety się kierują. To właśnie typ mężczyzny ze złym charakterem wzbudza w nas ich aż tyle. I to właśnie bycie w takim związku więcej ich daje.

Właśnie dla tych paru głupich emocji, kobiety są w stanie poświęcić tak wiele. Rodzinę, przyjaciół, karierę i całe swoje dotychczasowe życie. Dla mężczyzn, którzy im dostarczają tych wrażeń, potrafią zrobić wszystko. Bo chcą czegoś innego niż swojego do tej pory nudnego życia. Chcą się z niego wyrwać. Uciec jak najdalej. Przeżyć przygodę swojego życia.

Ale czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie. Pod warunkiem, że ta relacja jest zdrowa. A prawdopodobnie taka nie jest. Tam gdzie są silne emocje, niekoniecznie te dobre, tam zawsze prędzej czy później znajdzie się miejsce dla manipulacji drugą stroną. A to prowadzi już tylko do jednego. Toksycznego związku.

Nie bądź jak Bonnie i Clyde

Być może na filmach to nie wygląda tak źle. Czasem to może wyglądać nawet pięknie jak Wielka Nieskończona Miłość. A przecież, która z nas nie chciała chociaż raz w życiu, przeżyć właśnie takiej filmowej miłości? No która? Każda! Tylko, że film to nie życie. Film to napisany scenariusz, który powstał, dzięki czyjejś wyobraźni. Nawet jeśli to jest film na podstawie prawdziwych wydarzeń to przecież nie odzwierciedla on w 100% rzeczywistości. Film zawsze jest przekoloryzowany.

A w życiu jak to w życiu, wielkie nadzieje zawsze niesie ze sobą wielkie rozczarowanie. Namiętność może wywołać kłótnie rodem z brazylijskich telenowel. A miłość potrafi przerodzić się w nienawiść.

Prawdziwy związek nie powinien być aż tak intensywny, ani przynosić tak wielu chwil niepewności. Powinniśmy móc polegać na drugiej osobie. Czuć się przy niej pewnie i stabilnie. Nasza druga połówka jest od tego, żeby zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa, a nie od tego, żeby serwować nam huśtawkę emocjonalną. 

W dobrym i trwałym związku nie ma miejsca na codzienne zastanawianie się co przyniesie kolejny dzień i tą nieustanną niepewność. We wszystkim jednak należy zachować równowagę i nawet w najbardziej przewidywalnym związku, powinien znaleźć się czas na odrobinę szaleństwa. Niech to jednak będzie zaplanowane szaleństwo, niespodzianki jedynie miłe, a kolejny dzień niech będzie jednym z wielu szczęśliwych dni u boku naszego partnera.

Bo nawet nie wiadomo jak pewny siebie mężczyzna nie da kobiecie tylu wspaniałych chwil, co piękny i stały związek.